219 berichten.
				
				
					
						
						Henk Kwakernaat
						
						
							 uit
							 Strijen
						
						
							 schreef op 28 september 2020
							
									 om
									 10:39
								
						 
					 
					Pas op: Hechlingen is verslavend! Twijfel je nog of je deze cursus gaat doen? Don't! Just do it!
					
				
			 
			
				
					
						
						Sjuul
						
						
							 uit
							 Swalmen
						
						
							 schreef op 18 september 2020
							
									 om
									 14:06
								
						 
					 
					Hele mooie dagen gehad! Leuke groep en zeer leerzaam en uitdagend! Echt top
					
				
			 
			
				
					
						
						Lars Courage
						
						
							 uit
							 Apeldoorn
						
						
							 schreef op 18 september 2020
							
									 om
									 12:10
								
						 
					 
					.....hoe gaaf om je weer even 5 jaar oud te voelen en dezelfde pret te ervaren als de eerste keer met je fiets buiten te spelen en door de modder te crossen....en in eens ben je 51 en ervaar je dezelfde spanning en pret, maar dan onder zeer vakkundige en zeer enthousiastmerende leiding van Bert 'himself'!
Ongelofelijk wat je in twee dagen aan ervaring op kunt doen, jezelf kunt verrassen dat je meer kunt en durft dan bij aanvang gedacht.
Welke droom je ook in het verschiet hebt liggen om met je 'brommert in de drek te spelen', na deze training krijg maximaal vertrouwen in de capaciteiten van de GS als mede in de grensverleggende mogelijkheden van jezelf. Bert dank voor je inspirerend lesgeven!
Greetz en 'till next time, Lars
					
				
			 
			
				
					
						
						Hans den Ouden
						
						
							 uit
							 Spijkenisse
						
						
							 schreef op 17 september 2020
							
									 om
									 11:54
								
						 
					 
					8 en 9 septemper de Intermediate training gedaan in Hechlingen met Bert. Het was erg leuk, maar ook wel inspannend. Ik deed deze training als voorbereiding op toekomstige reizen en dat heeft zeker geholpen. Veel plezier gehad en veel geleerd! Dank Bert en medecursisten voor alle hulp!
					
				
			 
			
				
					
						
						Jos Donker
						
						
							 uit
							 Breda
						
						
							 schreef op 16 september 2020
							
									 om
									 20:12
								
						 
					 
					Prachtige 2 dagen! Hele mooie opbouw gedurende deze 2 dagen en daardoor dingen gedaan waarvan ik niet dacht dat ik ze zou doen met zo'n zwaar apparaat. Zeer waardevol voor de rest van m'n offroad carrière. Op naar de volgende! Hartelijk dank
					
				
			 
			
				
					
						
						Eric Nijman
						
						
							 uit
							 Silvolde
						
						
							 schreef op 13 september 2020
							
									 om
									 11:28
								
						 
					 
					8 en 9 september in Hechlingen geweest.Super leuk om te doen. Veel geleerd.
Deze vaardigheden komen zeker nog van pas tijdens mijn toekomstige motorreizen.
Bedankt Bert en mede deelnemers!
					
				
			 
			
				
					
						
						Edgar Kleinnibbelink
						
						
							 uit
							 Oldenzaal
						
						
							 schreef op 12 september 2020
							
									 om
									 21:20
								
						 
					 
					Supergave training! Je oefent niet alleen daadwerkelijk in het terrein maar je leert ook waarom de motorfiets onder bepaalde omstandigheden op een bepaalde manier reageert. Bert legt dat op hele duidelijke wijze uit waardoor je ook snapt wat er gebeurt en waarom je van een bepaalde techniek gebruik maakt. Naast dat we veel gelachen hebben was het super leerzaam!
					
				
			 
			
				
					
						
						Jeroen van Steenderen
						
						
							 uit
							 Dieren
						
						
							 schreef op 11 september 2020
							
									 om
									 12:00
								
						 
					 
					Nadat de april sessie niet door kon gaan was het op 5 en 6 september eindelijk zo ver. De Intermediate training in Enduro Park Hechlingen!
Als je gekozen hebt voor het arrangement zit je met BERRT in een prima hotel op zo'n 10 minuten van het Enduro park. Lekker eten, (na)kletsen op het terras. Prima geregeld.
Omdat het alweer een tijdje geleden was dat ik de Basistraining had gevolgd, heb ik eerst nog een dag de Intermediate Training in Nederland gedaan. 
Wat heb ik daar een plezier van gehad! Dit zorgde ervoor dat ik met meer vertrouwen op de motor zat en dat (vooral) de korte bochtjes en m'n houding weer de nodige aandacht kregen.
Hierdoor heb ik voor mijn gevoel veel meer profijt gehad van de training in Hechlingen.
Ook in Hechlingen begin je met een korte opfrisser. Slalommen op een stenige ondergrond. Kort draaien, stoppen en weer doorgaan. Alles helder en duidelijk uitgelegd en eerst voorgedaan door Bert himself.
De eerste korte helling op ging een beetje (te) enthousiast zodat ik met beide wielen loskwam. Gelukkig was de landing dan wel weer goed. 
En na een kort "ietsje minder gas misschien" van Bert, mocht het opnieuw. En opnieuw. En opnieuw, net zo lang totdat het perfect ging. Hij neemt echt alle tijd voor je. Top.
Alle oefeningen worden afgewisseld met ritten op verschillende ondergronden. Gravel, steenslag, keien, waterdoorgangen en hele leuke bospaadjes met modder en boomwortels. 
Uitdagend en leuk om te rijden. Iedere keer vertelt Bert hoe je die ondergrond het beste kan rijden, hoe je moet staan, waar je gewicht zich bevindt.
Op dag twee hebben we uiteindelijk ook de "steile" helling gedaan (die is in het echt veel steiler dan op de foto's) en dankzij de voortdurende oefeningen ging dit bij iedereen bijna fluitend. 
Na de uitstekende lunch een mooi tochtje onverhard door de omgeving, je krijgt er meteen een vakantiegevoel van en je voelt je door alle oefeningen heel zeker op je motor.
Bert, dank voor de ontzettend leerzame en leuke dagen en mijn medecursisten voor alle gezelligheid!
					
				
			 
			
				
					
						
						Tim
						
						
							 uit
							 Olst
						
						
							 schreef op 10 september 2020
							
									 om
									 18:45
								
						 
					 
					Een top weekend gehad tijdens de Hechlingen Intermediate training van 5 en 6 september. 
Deze training was voor mij een goed vervolg op de basis training met op de eerste ochtend weer even inkomen met de basic vaardigheden voor het offroad rijden. Daarna veel geleerd over het rijden op de verschillende ondergronden, heuvels en paden die het park in Hechlingen te bieden heeft.
Een aanrader voor iedereen die zijn offroad vaardigheden wil verbeteren. Weer veel geleerd onder de deskundige begeleiding van Bert en gelachen met de zeer leuke groep. Dank daarvoor. Nu op naar de Fürstenau training van november.
					
				
			 
			
				
					
						
						Edward Lucassen
						
						
							 uit
							 Doetinchem
						
						
							 schreef op 8 september 2020
							
									 om
									 11:30
								
						 
					 
					Hechlingen, 5 en 6 september 2020 wat een ervaring weer! Dit wil je niet missen in de trainingen van BERRT. Weer veel bijgeleerd over vooral het leren "lezen" van de verschillende ondergronden en de daarbij behorende acties. Deskundig uitgelegd door Bert himself. Nu klaar voor de "echte" reizen. Supergezellige groep , veel gelachen en geleerd. Allemaal bedankt.
					
				
			 
			
				
					
						
						Rob Nijhof
						
						
							 uit
							 Borne
						
						
							 schreef op 8 september 2020
							
									 om
									 10:36
								
						 
					 
					Wat een gaaf weekend hebben we gehad in Hechlingen! Een geweldig leuke groep en de uitstekende begeleiding van Bert van BERRT. 
We hebben onze grenzen weer verlegd. Waren we voor de training nog wat stilletjes en lichtelijk nerveus. Na het bedwingen van de steile heuvels kwamen de praatjes ook weer terug.
Ik heb maar één advies: APK jezelf!! Plan regelmatig een vaardigheidstraining, goed voor je!
					
				
			 
			
				
					
						
						Emile Nossin
						
						
							 uit
							 Lelystad
						
						
							 schreef op 25 juni 2020
							
									 om
									 16:45
								
						 
					 
					De Hechlingen cursus stond al een paar jaar op de bucket list. Eerst de basis cursus gedaan en daar ondanks meer dan 25 jaar motor ervaring enorm veel geleerd, ongelooflijk hoeveel je met een grote GS kan doen op een trail pad. Hechlingen ging nog veel verder en liet me uitdagingen (en angsten) overwinnen waarvan ik niet wist dat ik ze had. En dat ondertussen met gezellige, professionele en geruststellende instructie waarbij er geen druk is maar wel gericht goed advies op jouw limitaties en problemen die je op dat moment op wil lossen. Over keien karren, MTB tracks, hoge en steile klimmen, steile afdalingen door grind, dikke sloten met stenen, bizar wat je na wat training allemaal kan met zo'n grote fiets. En ja, vallen en opstaan hoort daarbij, geniet er van :-). Ik heb in ieder geval weer een stuk meer vertrouwen in mijn fiets en vaardigheden gekregen voor omstandigheden die ik voorheen zou schuwen. En bovendien gewoon een zeer gezellig en door Bert goed geregeld uitje dat goed met je motormaten te doen is. Aanrader dus!
					
				
			 
			
				
					
						
						Marco
						
						
							 uit
							 Rotterdam
						
						
							 schreef op 25 juni 2020
							
									 om
									 11:20
								
						 
					 
					Hechlingen was super. Mooie aansluiting op de basic training. Alle facetten komen aan bod.  Twee dagen lol en progressie! Verassend te zien hoe veel je in twee dagen leert. Het smaakt zeker naar meer… Volgende training is Furstenau. Bert nogmaals dank voor organisatie en goede begeleiding in de training!
					
				
			 
			
				
					
						
						Markus Clarijs
						
						
							 uit
							 Rotterdam
						
						
							 schreef op 20 juni 2020
							
									 om
									 13:20
								
						 
					 
					Veel geleerd en gedaan op de Hechlingen Intermediate Traning.
Op 15 juni 2020 gingen de grenzen weer echt open na 3 maanden eigenlijk nauwelijks wat gedaan te hebben op de motor was ik heel blij om samen met vrienden deze training bij Berrt te kunnen doen. In 2 dagen heengereden op de motor om weer wat erin te komen en de saaie snelweg te vermijden was een goed plan. 
De trainingsdagen waren perfect verzorgd en ik heb me gewoon mee laten nemen in alle uitleg en oefeningen. Opwarmen, korte bochtjes, Heuveltjes, waterbak, grindbak, tochtjes door het park. Bert legt het goed uit en het is een feest alleen al om hem bezig te zien; de meester zelf! Natuurlijk ben ik ook wel eens gevallen, maar dat hoort erbij en is op zich geen probleem; als je je grenzen niet opzoekt leer je minder, en als je de grenzen wel opzoekt ga je er ook wel eens overheen. Daarom is het ook zo fijn dat het een gecontroleerde veilige omgeving is met professionele ondersteuning.
We hebben oefeningen gedaan die ik niet voor mogelijk had gehouden op een boxer, maar die motor kan het super makkelijk aan: veel vermogen onderin, grip, en protectie. Die BMW’s blijven toch echt topmotoren met jarenlange doorontwikkeling. Even 20m steil omhoog rijden? Het gaat gewoon. De limiterende factor is de rijder (ik dus). Ja, het was wel inspannend maar ook heel erg leuk. 
Hotel en eten zijn goed verzorgd en ook het gezelschap was heel aardig en gezellig. Iedereen komt er ook met hetzelfde doel: lol maken en vaardigheden vergroten.
Op de terugweg meteen de adviezen van Bert opgevolgd en over bospaden gereden op de eigen motor en dat was ook veel comfortabeler en ging met veel meer gemak.
In de praktijk zal ik niet zo vaak alle geleerde technieken hoeven te gebruiken, maar dat gevoel van betere motorbeheersing blijft en als ik ergens een moeilijker situatie tegenkom weet ik nu wel beter wat te doen en dat ook gecontroleerder te doen.
Een aanrader voor iedereen die zijn GS echt wil leren kennen en zichzelf wil uitdagen vaardigheden te verbeteren.
Dank je wel Bert en team!
					
				
			 
			
				
					
						
						Erik Sluijs
						
						
							 uit
							 Zierikzee
						
						
							 schreef op 13 maart 2020
							
									 om
									 18:30
								
						 
					 
					Ik kreeg van ‘de baas’ twee trainingsdagen in Hechlingen aangeboden en ik had er zó géén zin in! Ik vind off-road rijden niet leuk, ik kan het niet en bij een eerdere training ergens in Brabant was ik steevast de laatste nadat ik tientallen keren mijn crossmotor op moest rapen. Ik had me voorgenomen nooit meer off-road te rijden. Deze training is echter niet op van die bromvliegen, maar op échte, zware motoren en dus kon deze training alleen maar nuttig zijn. De eerste ochtend had ik het écht niet naar mijn zin, totdat ik in de gaten kreeg dat ik gewoon mee kon komen en de motor mij niet in de steek liet. De groep maar ook de rustige uitleg van Bert leverde hier zéker een bijdrage aan. Gaandeweg werden de heuveltjes steeds leuker, de stenen waren geen obstakel meer en ik kreeg er zowaar plezier in. Dag 1 sloot ik tevreden af. De tweede dag was in één woord geweldig! Als je eenmaal door hebt dat praktisch álles kan dan gaat het ook stukken beter. Aan iedereen die twijfelt zou ik zeggen: geef het een kans en je komt er zeker beter uit dan dat je er in gaat. Ik zou best wel eens de minst gemotiveerde deelnemer geweest kunnen zijn, maar ik zou nú zo weer gaan!
					
					
						
							Beheerdersantwoord van: Bert Duursma
						
 
						
						Geheel zoals voorspeld Erik!
						
					 
				
			 
			
				
					
						
						Richard Hoving
						
						
							 uit
							 Utrecht
						
						
							 schreef op 12 maart 2020
							
									 om
									 23:57
								
						 
					 
					Na de basistraining in Apeldoorn en vorig jaar de intermediate training in Fürstenau was het nu tijd voor de training in Hechlingen. Het was een fantastisch weekend. Op de eerste dag beginnen we met het snel weer even goed gevoel krijgen bij de basics van het off-road rijden. Daarna gaan we al snel aan de slag met de hellingen van Hechlingen. Momentum, knikje en op tijd je gas dicht draaien. Steeds werden de helingen hoger terwijl het gevoel van controle bleef en steeds sterker werd. Af-en-toe een heerlijk rondje over het terrein waarbij het geleerde ook weer in de praktijk gebracht kon worden. Tussen de middag lekker stevig lunchen in het Forellen hotel. Koffie, water en limonade op het terrein en ruime kluisjes om overdag je kleren en 's-nachts je motor gear in op te slaan. Alles in tot in de puntjes geregeld. Ber(r)t legt duidelijk uit, met onderbouwing waarom dingen wel of niet werken zoals je verwacht, doet het voor en geeft veel vertrouwen bij de oefeningen. Het rijden op de nieuwe R1250GS is ook al geen straf. Wat een heerlijke fietsen die op en top gebouwd zijn om in dit terrein los te gaan. Volgend jaar gaan we voor de advanced training in Hechlingen. Bedankt voor een geweldige training en de gezellige tijd.
					
				
			 
			
				
					
						
						Ed Krijgsman
						
						
							 uit
							 Spijkenisse
						
						
							 schreef op 12 maart 2020
							
									 om
									 19:54
								
						 
					 
					Om onze vaardigheid op de motor verder aan te scherpen werd de 2-daagse Enduro Training bij Enduropark Hechlingen door onze werkgever aangeboden. Deze met beide handen aangegrepen en niet voor niets! Wat een nuttige training onder de kundige leiding van Bert en op uitstekend materiaal. Door tips en aanwijzingen zag je het rijniveau van een ieder omhoog gaan. Al met al zeer nuttige en leerzame dagen gehad. Bedankt Bert!
					
				
			 
			
				
					
						
						Henri van der Poel
						
						
							 uit
							 Rotterdam
						
						
							 schreef op 17 november 2019
							
									 om
									 16:07
								
						 
					 
					Een 2 daagse training gekregen op het BMW enduropark Hechlingen. We reden op een 1250 GS. Veel geleerd. Op de stenige ondergrond merk je goed wat de systemen, op deze motor, mogelijk en onmogelijk maken. Je komt er dus achter dat er door die systemen zoals ABS, enduro PRO modussen etc. veel mogelijk is en dat je daar makkelijk gebruik van kan maken.. Alles natuurlijk onder de bezielende leiding van Bert. Die was helder & duidelijk. Ook hebben wij genoten van veel rijtijd op de diverse plaatsen op- en buiten het circuit. Het mooie was dat een ieder uit de groep zijn of haar ding kon doen. Ongeacht de ervaring. Ofwel, een aanrader en voor herhaling vatbaar!
					
				
			 
			
				
					
						
						Edwin Tamboer
						
						
							 uit
							 Rotterdam
						
						
							 schreef op 9 november 2019
							
									 om
									 19:18
								
						 
					 
					Wij kregen vanuit team verkeer van de Politie de gelegenheid om eens out of the box te denken en is wat anders te doen dan de standaardtrainingen die we normaal volgen. Bij Bert kregen we de gelegenheid om de 1250GS maximaal te beproeven  en dat is gelukt. Zeer leerzaam en vooral ook leuk om.te doen in een prachtige omgeving (van Enduropark Hechlingen red.) Ongekend wat je allemaal met zo'n zware boxer nog kan doen. Bert je hebt een mooi stuk maatwerk geleverd. Ieder op zijn  eigen niveau. Chapeau. Zeker een aanrader.
					
				
			 
			
				
					
						
						Philip Whittle
						
						
							 uit
							 Amersfoort
						
						
							 schreef op 7 november 2019
							
									 om
									 17:17
								
						 
					 
					Net als Ludo en Thomas op 26/27 okt de Intermediate training in Hechlingen gevolgd en wat een geweldige ervaring! In de 2 dagen intensief bezig geweest om alle 'tricks of the trade' eigen te maken. Soms met vallen en opstaan, maar, zoals Bert dan ook terecht aangeeft, dit kan gewoon zonder problemen en grote gevolgen kan. De motor is er tegen bestand en belangrijker, dit hoort bij het vergroten van het vertrouwen in je motor en het offroad rijden. Over vertrouwen gesproken, mooi om met de rit door het Beierse landschap op dag 2 ook dan alle geleerde elementen hierbij toe te passen. Verder waren alle bijkomende zaken als hotel en voorzieningen prima geregeld en daarbij ook heel gezellig met Bert en onze NL-deelnemers. Neem gerust ook (zoals ik heb gedaan) je vrouw/partner mee die veel meekrijgt van zo'n weekend. Altijd goed voor het wederzijdse begrip in je relatie! Kortom zeer geslaagd en een absolute aanrader!