Overzicht van alle BERRT Gastenboeken
Allroad Trainingen Nederland
De dag begon met een rit vanuit Heinkenszand naar Ossendrecht met fikse regenbuien.. Aangekomen zag ik welgeteld 2 motoren staan waarvan 1 onmiskenbaar uit de renstal van Berrt... En als verrassing een fonkelnieuwe Moto Guzzi V85 TT.. Mooie fiets Stef ! ? Bagage afgeladen en naar binnen. Een warm welkom in een gezellig cafรฉ met een bakje koffie/theeโ๏ธ. Na een voorstel rondje een hele gedegen uitleg van het programma voor die dag. Ook de mededeling dat helaas de andere 3 kandidaten af hebben moeten zeggen. Na de uitleg nog even de motoren bekeken en waar nodig kleine aanpassingen gedaan. Mijn fiets (2016 GSA) stond op wegbanden die ook nog eens hun beste tijd gehad hadden en dat baarde me wel wat zorgen. De Trailmax mission banden die besteld waren komen maar niet binnen.. ? Maar zoals later bleek kon ik zelfs op deze banden de dag probleemloos doorkomen, en niet omdat we de fiets gespaard hebben.
Vervolgens de eerste basistechnieken doorgenomen op een flink grasveld. Deels in de stromende regen maar dat mocht absoluut de pret niet drukken. De basis eenmaal goed te pakken op weg (nog even hulpverlener gespeeld toen een jongedame op de scooter onderuitging nadat ze schrok van een auto). En zo gaandeweg steeds met duidelijke en uitvoerige uitleg steeds weer zaken bijgeleerd, zoals remtechnieken, houding, kijktechniek etc..
Uiteindelijk hebben we zelf stukjes verlaten single track gereden waar ik een week daarvoor nog met de mountainbike met moeite doorgeworsteld was en nu met een GSA!! ?
Aan het eind van de dag zagen de motoren er uit! (zoals het volgens Kees-Jan hoort!) Ik vergeet haast de toplunch te vermelden dat zou jammer zijn want ook die was top. Al met al hebben we de hele dag met een grote grijns op het gezicht gereden op bospaden, zandpaden, diepe sporen, grasveld.. kortom van alles. Duidelijk was dat Kees-Jan het gebied op zijn duimpje kent en zo heeft hij een pracht dag verzorgd.
Voor mij was het meest verrassend dat de oplossing voor sommige "problemen" simpel weg te herleiden zijn naar de juiste kijktechniek. Ik heb al diverse VRO trainingen gedaan maar zeker in het terrein komt de juiste kijktechniek volledig tot zijn recht.
Kees-Jan, voor deze dag een dikke pluim!. Stef als mede cursist ook dank voor een super leuke dag. En nu vast wat euros op zij gaan leggen voor een van de intermediate trainingen (ik neig naar Hechlingen hoewel ook Fรผrstenau best mooi klinkt) Maar wat de basistraining betreft een echte aanrader.
Frank van der Jagt.?







